راهنمای نویسندگان

هزینه بررسی مقاله = صفر ریال

هزینه پذیرش مقاله = 10.000.000 ریال

هزینه چاپ مقاله = 10.000.000 ریال

نسخه فیزیکی به هر نویسنده = 5.000.000 ریال

 

نکات مهم قبل از ارسال مقاله :

1. لطفا آیین‌نامه پیشگیری از سرقت و تقلب علمی در ذیل این صفحه و پرسش‌های متداول را به طور دقیق مطالعه فرمایید.

2. در صورت عدم رعایت راهنمای تدوین مقاله پذیرفته نخواهد شد.

3. اگر فرمت تدوین مقاله توسط سیستم شما به درستی دریافت نشد، لطفاً بر روی کلمه اینجا راست‌کلیک نموده، فایل را بر روی رایانه خود ذخیره و سپس مشاهده نمایید و در صورت امکان از مرورگر فایرفاکس یا اکسپلورر استفاده کنید.

4. بر اساس مصوبه هیأت مدیره انجمن حسابداری ایران، از هر نویسنده در هر سال تنها یک مقاله بررسی و در صورت تایید چاپ خواهد شد، از اینرو اگر حتی یکی از نویسندگان مقاله، مقاله‌ای در دست چاپ و یا بررسی در دفتر نشریه داشته باشد، از دریافت مقاله معذوریم.

 استاد و پژوهشگر گرامی لطفاً پس از مطالعه نکات مهم و  آیین‌نامه پیشگیری از تقلب علمی به روش ذیل مقاله را ارسال کنید.

1. محورها و موضوعات نشریه را از  اینجا بارگیری کنید و مطمئن شوید مقاله شما مرتبط با یکی از موضوعات و محورهای نشریه است.

2. فقط و فقط دو فایل برای نشریه ارسال کنید، فایل مشخصات نویسندگان و فایل اصلی مقاله.

نکته مهم : در زمان بارگذاری فایل در سامانه، از شما خواسته شده تصاویر و جدول‌ها را جداگانه ارسال کنید، لطفاً بدون توجه به این موضوع فقط دو فایل  ذیل را ارسال کنید.

3. فرمت فایل مشخصات نویسندگان را از اینجا دانلود کنید و اطلاعات را بر روی این فایل بارگذاری کنید.

4.  فرمت و  فایل اصلی مقاله را از اینجا  بارگیری کنید و مقاله را دقیقاً بر اساس راهنمای تدوین گفته شده در همین فرمت تنظیم و ارسال کنید. 

5. فرمت چکیده فارسی و انگلیسی مقاله را از اینجا  بارگیری کنید و چکیده خود را دقیقاً بر اساس این فرمت تنظیم نمایید. 

6. لطفا برای ترجمه چکیده مقاله به انگلیسی فقط به ترجمه Google Translate اکتفا نکنید و واژگان تخصصی را به درستی ترجمه کنید.

7. لطفا برای اعمال نیم‌فاصله در فایل مقاله از  (ctrl+shift+2) استفاده کنید. لازم به ذکر است که صفحه کلید شما باید در حالت زبان فارسی باشد. 

ساختار مقاله از نظر محتوا

 - مقاله‌ها به لحاظ نگارش زبان فارسی روان و بی‌غلط نوشته شوند و توسط نویسندگان ویراستاری ادبی و علمی شوند.

- مقاله‌های برگرفته از پایان‌نامه  یا طرح‌های پژوهشی به لحاظ نگارشی باید از قالب پایان‌نامه ‎خارج  شده و در قالب مقاله‌های علمی-پژوهشی قرار داده شوند.

 

ساختار مقاله از نظر ظاهر 

- عنوان مقاله موجز و متناسب با محتوا، هدف، و یافته‌های پژوهش باشد.

- نام نویسنده (نویسندگان) نام و نام خانوادگی نویسنده(گان) همراه با مشخصات علمی و وابستگی سازمانی و رایانامه آنان (نویسنده مسئول نیز) مشخص شود.

- چکیده فارسی و انگلیسی: ساختاریافته در بخش‌های: هدف، روش پژوهش، یافته‌ها، و نتیجه‌گیری تهیه و تنظیم شود.

- چکیده فارسی (200 تا 250 واژه)، و چکیده انگلیسی مقاله (400 تا 500 واژه). چکیده فارسی را بعد از اینکه به انگلیسی ترجمه کردید؛ قسمت یافته‌ها و نتیجه‌گیری آن را بسط دهید و از مقاله بیاورید تا به 400 تا 500 کلمه برسد.

 - ترتیب مطالب مقاله در فایل وورد به صورت زیر باشد: ابتدا عنوان انگلیسی، مشخصات سازمانی نویسندگان، چکیده انگلیسی، کلیدواژه‌های انگلیسی؛ در صفحه بعد به ترتیب: عنوان فارسی، مشخصات سازمانی نویسندگان به فارسی، چکیده فارسی، کلیدواژه‌های فارسی، متن مقاله، منابع فارسی، مراجع انگلیسی با ذکر واژه انگلیسی (References).

 

آیین نامه پیشگیری از سرقت و تقلب علمی

 ثبت مقاله در سامانه مدیریت نشریه‎ با ارسال ایمیل به کلیه نویسندگان مقاله اطلاع داده خواهد شد. بدیهی است درج نام نویسندگان در مقاله به منزله نقش اساسی ایشان در تدوین مقاله است، در صورتی که نویسندگان مقاله در تدوین مقاله نقشی نداشته‎اند و از نام آنها سوءاستفاده شده است، لطفاً مراتب را بلافاصله از طریق ایمیل دریافتی اطلاع دهند. همه نویسندگان مقاله در مورد اصالت اثر مسئول هستند. حق ارزیابی موارد سرقت علمی و سلب اعتبار برای نشریه محفوظ است.

بعد از ارسال مقاله به سامانه نشریه، تحت هیچ شرایطی جایگاه نویسندگان اول، مسئول و ... تغییر نخواهد کرد.

سرقت علمی شکل­‌های گوناگونی دارد از جمله:

الف. ثبت مقاله دیگران به نام خود؛

ب. درج نام نویسندگان و پژوهشگرانی که در مقاله نقشی نداشته‌اند؛

ج. کپی‌­برداری یا تکرار بخش‌های قابل­ توجهی از مقاله دیگر (حتی اگر مقاله کپی شده مربوط به یکی از نویسندگان مقاله جدید باشد)؛

د. طرح نتایج حاصل از پژوهش‌های دیگران به نام خود؛

هـ. چاپ مکرر مقاله توسط نویسنده واحد در چند نشریه؛

و. بیان نتایج نادرست و خلاف یافته‎های علمی یا تحریف نتایج حاصل از پژوهش؛

ز. استفاده از داده‎های نامعتبر یا دستکاری در داده‎های پژوهش.

موارد سرقت علمی توسط مسئولان نشریه بررسی و برای حراست از اعتبار و زحمات دیگر پژوهشگران، بدون هیچ تساهل و چشم‌پوشی با توجه به میزان سرقت علمی به شرح ذیل برخورد قانونی می‌شود:

1. مقاله رد خواهد شد و در صورت چاپ از روی وبگاه نشریه برداشته خواهد شد.

2. اسامی همه نویسندگان مقاله در سیاه‎نامه نشریه‎های دانشگاه تهران قرار خواهد گرفت.

3. از مراجع قضایی ذی‎صلاح پیگیری حقوقی خواهد شد.

4. طی یک نامه رسمی پرونده سرقت علمی با سایر دانشگاه‎ها و نشریه‎های داخلی و خارجی مرتبط به اشتراک گذاشته خواهد شد.

5. مراتب طی یک نامه رسمی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دانشگاه‎ها، مؤسسه‎ها، نشریه‎ها و هر محلی که نویسندگان از امتیاز چاپ این مقاله استفاده کرده‎اند، اطلاع داده خواهد شد.

 

راهنمای تدوین مقالات

 

مطالعات حسابداری و حسابرسی مجله ای است با درجه علمی ترویجی با مجوز از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری که با رسالت توسعه دانش حسابداری در کشور، شناسایی مسائل حسابداری سازمان های ایران و  راه حل یابی برای آن ، به انتشار تحقیقات مرتبط مبادرت می نماید. مقاله های ارسال شده پس از داوری تخصصی* و در صورت تائید هیات تحریریه ، به چاپ  می رسد. از کلیه استادان و پژوهشگران گرامی که مقاله های خود را جهت چاپ به این مجله ارسال می دارند تقاضا می شود به نکات زیر نیز توجه فرمایند:

 

  • مقاله در محیط نرم افزارword ، (حاشیه ها از بالا 4، پایین 5/6، چپ 4 و راست 5 سانتی متر) با فونت BZar 13  حداکثر 25 صفحه تایپ شود و در سامانه نشریه بارگزاری شود.
  • مقاله های ارسالی باید دارای بخش های زیر باشد:

2-1- در صفحه جلد مقاله فقط عنوان کامل مقاله، نام نویسنده ( نویسندگان )، رتبه علمی و نام موسسه یا دانشگاه و یا محل اشتغال و آدرس و تلفن نویسنده.

مکاتبات شامل : نشانی پستی، شماره تلفن، نمابر و پست الکترونیکی.

2-2- صفحه اول مقاله شامل عنوان و چکیده مقاله به زبان فارسی شامل: موضوع مقاله، روش تحقیق، طرح بحث و نتیجه گیری (250 کلمه) و واژه های کلیدی(حداقل 3 و حداکثر 5 واژه ).

2-3- صفحه سوم تا انتهای مقاله شامل مقدمه، بحث و بررسی** (شامل: بیان مساله و اهمیت آن، مروری بر پیشینه تحقیق ، ادبیات و چارچوب نظری، پرسش ها و  فرضیه های پژوهش ، روش تحقیق، تحلیل اطلاعات و بحث در یافته های پژوهش ) ، نتیجه گیری و ارائه پیشنهادها ، فهرست منابع و ماخذ.

مطالعات حسابداری مجله ای است با درجه علمی ترویجی با مجوز از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری که با رسالت توسعه دانش حسابداری در کشور، شناسایی مسائل حسابداری سازمان های ایران و  راه حل یابی برای آن ، به انتشار تحقیقات مرتبط مبادرت می نماید. مقاله های ارسال شده پس از داوری تخصصی* و در صورت تائید هیات تحریریه ، به چاپ  می رسد. از کلیه استادان و پژوهشگران گرامی که مقاله های خود را جهت چاپ به این مجله ارسال می دارند تقاضا می شود به نکات زیر نیز توجه فرمایند:

 

  • مقاله در محیط نرم افزارword ، (حاشیه ها از بالا 4، پایین 5/6، چپ 4 و راست 5 سانتی متر) با فونت BZar 13  حداکثر 25 صفحه تایپ و در سامانه بارگزاری شود.
  • مقاله های ارسالی باید دارای بخش های زیر باشد:

2-1- در صفحه جلد مقاله فقط عنوان کامل مقاله، نام نویسنده (نویسندگان) ، رتبه علمی و نام موسسه یا دانشگاه و یا محل اشتغال و آدرس و تلفن نویسنده.

مکاتبات شامل : نشانی پستی، شماره تلفن، نمابر و پست الکترونیکی.

2-2- صفحه اول مقاله شامل عنوان و چکیده مقاله به زبان فارسی شامل: موضوع مقاله، روش تحقیق، طرح بحث و نتیجه گیری (250 کلمه) و واژه های کلیدی (حداقل 3 و حداکثر 5 واژه).

2-3- صفحه سوم تا انتهای مقاله شامل مقدمه، بحث و بررسی** (شامل: بیان مساله و اهمیت آن، مروری بر پیشینه تحقیق ، ادبیات و چارچوب نظری، پرسش ها و فرضیه های پژوهش ، روش تحقیق، تحلیل اطلاعات و بحث در یافته های پژوهش) ، نتیجه گیری و ارائه پیشنهادها ، فهرست منابع و ماخذ.